Hemen TIKLA-ARA!
0216 472 1616
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
 
1- Aracı Hizmet Sağlayıcı'nın Bilgileri
1.TARAFLAR
İş bu taahhütname ile Sağlayıcı Kurum; programı, içeriği, saatleri, öğretmenleri kurumca tespit edilmiş olan yabancı dil eğitimi vermeyi, öğrenci de kendisine verilen bilgilendirme doğrultusunda seçeceği programa iştirak ile taahhütname bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt etmişlerdir
1.1. SATICI BİLGİLERİ
Unvanı : Bilgilim Özel Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi  
Adresi : Barboros Mah. Halk Cad. Şaman İş Merkezi No:77/1 34746 Ataşehir / İstanbul
Telefon : 0216 472 1616
E-posta : atasehir@atasehirbritishculture.com
İşbu sözleşmede ''Sağlayıcı Kurum'' olarak anılacaktır.
1.2. ALICI BİLGİLERİ
Adı Soyadı:  
Adres:
Telefon : 
E-posta :  
İşbu sözleşmede ''ALICI'' olarak anılacaktır.
2- Konu
İşbu ön bilgilendirme formunun konusu, tuzla.ingilizkultur.com   internet sitesi ve bağlı mobil uygulamalarında yayımlanan ve ALICI tarafından satın alma talebinde bulunulan hizmetlere ilişkin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince ALICI'nın bilgilendirilmesidir.
3- Ürünün Temel Nitelikleri ve Ödeme Bilgileri
ALICI tarafından satın alınmak istenen hizmetin nitelikleri aşağıda belirtildiği gibi olup, bu bilgiler ile vergiler dahil toplam ödeme tutarı ve ödeme şekli ALICI tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.
ALICI tarafından satın alınmak istenen hizmetin nitelik ve içeriği, Sağlayıcı Kurum internet sitesinde ve bağlı mobil uygulamalarında açık ve anlaşılır şekilde belirtilmiş olup, sözleşme kapsamı dışında kalan tüm masraf ve ödemeler ALICI'ya aittir.
Ödemeye ilişkin, ALICI' nın sahip olduğu banka ya da kredi kartına ilişkin, ilgili banka ya da diğer ödeme kuruluşları tarafından uygulanacak vade farkı ve/veya diğer kesintiler aşağıda belirtildiği şekilde olup, Kullanıcı tarafından okunup, anlaşılmış ve onaylanmıştır.
Tarih: 
Online Eğitim/ Online Eğitim Kaydı

CİNSİ/TÜRÜ
MİKTARI
BİRİM FİYATI
TOPLAM SATIŞ BEDELİ
Toplam Tutar : 

Ödeme Şekli : Kredi Kartı
Hizmet Teslim Tarihi : Anında teslim
4- Hizmetin Teslimi
ALICI tarafından satın alınan hizmet, online eğitimlerde ilanda belirtilen gün ve saatte yerine getirilir. Online eğitim kayıtlarına ilişkin hizmet ise, ALICI tarafından satın alındığı tarih ve saatte yerine getirilmiş sayılır. Sözleşme konusu hizmetin Sağlayıcı Kurum’dan kaynaklanmayan teknik sebepler veya Sağlayıcı Kurum’un müdahale edemeyeceği 3. kişi ve kurumlardan kaynaklanan sebeplerle ifa edilememesi halinde Sağlayıcı Kurum sorumlu tutulamaz.
5. İPTAL VE CAYMA HAKKI
5.1. ALICI, online eğitim kayıtlarında eğitim saatine en geç 48 saat kalana kadar iptal hakkını kullanabilir. ALICI tarafından online eğitim saatine 48 saatten az bir süre kala yapılan iptal talepleri kabul edilmez. ALICI eğitime başlamadan önce ve 48 saatten az bir süre iptal talebinde bulunmuş ise Sağlayıcı Kurum tarafından onaylanması halinde, ALICI’nın ödemiş olduğu online eğitim ücreti, başka bir eğitimde kullanılmak üzere Sağlayıcı Kurum tarafından 1 yıl kullanımı için saklı tutulur. ALICI, Sağlayıcı Kurum’da kalan eğitim ücretini, iptal tarihinden itibaren en geç 1 yıl içinde istediği başka bir online eğitim ya da online eğitim kaydında kullanabilir.
5.2. ALICI, Eğitime başlamadığı takdirde ve 48 saat öncesinde iptal talebinde bulunduğunda iptal talebinin Sağlayıcı Kurum tarafından onaylanması halinde fatura toplam tutarının %10 cayma bedeli kesintisi yapılır. Kredi kartı veya havale ile alınan ödemelerde, kaydın iptal edilmesi durumunda yazılı iptal tarihinden itibaren iade süresi 60 iş gündür.
5.3. Video eğitim içerikleri ve canlı online grup ve özel ders için iptal hakkı bulunmamaktadır.
5.4. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 15 gereğince, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler için cayma hakkı kullanılmamaktadır. Bu sebeple, işbu sözleşmeye konu hiçbir hizmet için cayma hakkının kullanılması ve eğitim ücretlerinin iadesi mümkün değildir. ALICI’nın online eğitimlere ilişkin işbu sözleşmenin 6.1. maddesinde belirtilen iptal hakkı saklıdır.
5.5. Online eğitimin eğitmen veya Sağlayıcı Kurum tarafından iptal edilmesi halinde, ALICI’ya bilgilendirme yapılarak ödemiş olduğu eğitim ücreti, iptal tarihinden itibaren 1(bir) yıl içinde başka bir online eğitim veya video eğitimde kullanılmak üzere Sağlayıcı Kurum’da saklı kalır.
6- Uyuşmazlık
ALICI tarafından sipariş verilmek istenen ürüne ilişkin uyuşmazlıklarda, her yıl belirlenen parasal sınırlara göre İlçe Tüketici Hakem Heyeti, İl Tüketici Hakem Heyeti ya da Tüketici Mahkemeleri'ne başvurulabilir.
İşbu ön bilgilendirme formu, ALICI tarafından yukarıda nitelikleri belirtilen ürüne ilişkin imzalanacak mesafeli satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası niteliğindedir. ALICI, işbu ön bilgilendirme formunun, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nden önce kalıcı veri saklayıcısı ile kendisine sunulduğunu, okuyup anladığını ve satın alacağı hizmete ilişkin açık ve detaylı olarak bilgilendirildiğini kalıcı veri saklayıcısı ile yolu ile onaylamaktadır.